www.ertugrullar.com

 
 

 

 

BASINDA BİZ

 

» Ertuğrullar, Diyaliz Merkezi ile, alternatif hizmet

Haberin Websayfası İçin Tıklayın »»

 

16 Eylül 2008, www.burdurhaber.net

 

Ertuğrullar, Diyaliz Merkezi ile, alternatif hizmet. Ertuğrullar Diyaliz Merkezi, haftasonunda, Vali M. Rasih Özbek, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, CHP Antalya Milletvekili Atilla Emek ve diğer davetlilerin katılımıyla açıldı. Armağan İlci Bulvarı Çeliksel Apartmanında hizmete açılan diyaliz merkezi, davetlilere verilen resepsiyonla kamuoyuna tanıtıldı.

 

Açılış kurdela kesimi esnasında bir konuşma yapan Vali Özbek Burdur'da, sağlık alanında kazandırılan bir merkezin daha olmasından duyduğu memnuyeti dile getirdi, organ bağışı konusunda Burdur gibi, nüfusu az ama potansiyeli yüksek bir ilden 400 organ bağışçısına ulaşıldığını kaydetti. Açılışın ardından davetliler, merkezde incelemeler yaptı, diyaliz tedavisi gören hastalarla konuştular. İncelemeler esnasında basına açıklamada bulunan Ertuğrullar şirketi yönetim kurulu başkanı Nurhan Ertuğrul da, Ertuğrullar Şirketi'nin, 1949 yılında merhum babası tarafından kurulduğunu, şirketin kuruluşundan bugüne yurt içinde ve uluslar arası alanda pekçok başarı kaydedilip, ihracat yapıldığını, tarım makinalarının yanında, girişimcilik anlayışıyla sağlık sektöründe de hizmet vermek amacıyla diyaliz merkezi açtıklarını, merkezin 1 milyon YTL'ye mâl olduğunu belirtti.

Diyaliz merkezinin sorumlu hekimi Halil Korkmaz da açıklama-sında, merkezde bir hastaya haftada 3 gün olmak üzere dörder saat uygulamaya yapıldığını, Bucak, Isparta ve Antalya'da bulunan diyaliz merkezlerinin yanında Burdur'da da merkezin kurulduğunu, Ertuğrullar diyaliz merkeziyle böbrek hastalarına diyaliz için alternatif bir hizmet yaratıldığını, böylelikle böbrek hastalarının çevre il ve ilçelere gitmelerine gerek kalmayacağını söyleyerek, "Merkezimizin toplam kapasitesi 60 hastadır. Burada, sıvı alınırken, hastalara ekstra olarak internet ve televizyon ortamı var. Böbrek hastalarımızı evlerinden alıp, evlerine bırakmak zorundayız, bu nedenle özel servisimiz var. Ayrıca Hepatit B ve Hepatit C'li böbrek hastaları için burada kapalı diye tabir edilen odalarımız var. Burada 2 hekim ve 3 hemşire görev yapmaktayız" dedi.

Ertuğrullar Diyaliz Merkezi'nin ilk hastası olan Muammer İlkben de 4 yıl diyaliz tedavisi gördüğünü, bugünlerde, hastalığında iyileşme gösterdiği için diyaliz araçlarından kurtulacağını ve bundan çok memnun olduğunu dile getirdi.

 

16 Eylül 2008, www.burdurhaber.net


<< Haberler & Duyurular sayfasına geri dön