www.ertugrullar.com

 
 

 

 

BASINDA BİZ

 

» ERTUĞRULLAR TARIM MAKİNELERİNİN ONUR GÜNÜ

Haberin Websayfası İçin Tıklayın »»

 

07 Nisan 2008, Filiz Eryılmaz / www.kanal15.com.tr

 

Burdur’un En eski tarım kuruluşu Ertuğrullar makineye Referans gazetesinden ödül.


Türkiye Ekonomi Bankası sponsorluğunda Referans Gazetesinin düzenlediği 2007 yılı cihaz üretimi dalındaki “Hızlı balık” ödülünü, Burdur’dan Ertuğrullar makine aldı.

 

Dün düzenlenen ödül tanıtım programına Vali Mustafa Rasih Özbek, Milletvekilleri Mehmet Alp ve Bayram Özçelik Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Siyasi parti İl temsilcileri ,Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve İşadamları katıldı.


Ertuğrullar Tarım Makineleri adına konuşan Nurhan Ertuğrul “Şirketimiz 1963 yılından itibaren tarım makineleri üretimine başlamıştır. Burdur Ateşli Sanatlar çarşısında küçük bir dükkânda tarım aletleriyle başladığımız üretimimiz, zamanla gelişen teknolojiye uyarak bugünkü halini aldı. Bugün itibariyle Ertuğrullar makine, elde ettiği tecrübe ile makine üretiminde önemli bir misyona sahiptir. Firmamız,1983 yılına kadar klasik üretim yapmıştır. 2002 yılından itibaren bir ilki gerçekleştirmiştir ve biçerdöver imalatı yapmıştır. 2002 yılından buyana da dünyada eşi benzeri olmayan ürünler yapıyoruz“ dedi.

 

Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya “ Bir Burdurlu olarak bu başarı karşısında gururlandım” dedi.


Milletvekili Bayram Özçelik “Rant Ekonomisi değil, Üretim Ekonomisini hedeflemeyiz, Ertuğrullar makine göğsümüzü kabarttı. Tarım makineleri denildiğinde bundan sonra akla Burdur gelecek “ dedi.


Milletvekili Mehmet Alp “1949 yılından bugüne kadar üçüncü nesil olarak bir araya gelmişse ve teknolojiyi takip etmişse örnek bir kuruluş.” dedi.


Vali Mustafa Rasih Özbek “ Bugün büyük mutluluk içindeyim. El ele vererek ileriye bakabilmek, birazda pozitif düşünebilmek Ertuğrullara bu başarıyı getirmiş” dedi.

 

07 Nisan 2008, Filiz Eryılmaz / www.kanal15.com.tr


<< Haberler & Duyurular sayfasına geri dön